GenelİşYaşam Tarzı

1000 TL Devlet Yardımı Alamayanlara Müjde

Dar Gelirli ailelere 1000 TL Devlet desteği


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetlerinden yapılan yeni bir açıklama dar gelirli ailelerin yüzünü güldürecek nitelikte. Milyonlarca insanın beklediği 1000 TL’lik devlet desteği 1, 2 ve 3 fazda gerçekleşecek.
Sosyal Hizmetler Bakanlığı Coronavirus dolayısıyla nakit sıkıntısı çeken dar gelirli milyonlarca aileye sosyal yardım kapsamında 1000 TL yardım yapıyor. İlk fazda toplam 2milyon 111bin Aileye 1000 TL nakdi yapan devlet kurumu bu yardımlardan faydalanamayan diğer aileler için ikinci fazı devreye sokarak 1milyon 367bin aileye daha nakdi yardım gerçekleştirdi. Üçüncü fazıda devreye sokan Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu Çerçevede Magdur ailelerin yanında olduğunu açıkladı.

1000 liralık yardımı Ptt Şubesine gitmeden ptt görevlilerince vatandaşın kapısına kadar ulaştıran Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 3. Faz için basvuru tarihini yeniden açıklayacağını belirtti.


1000 TL sosyal yardıma başvuru e-Devlet üzerinden yapılıyor. Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen düşük gelirli vatandaşlar www.turkiye.gov.tr internet adresine girerek, TC Kimlİk Numarası ve şifresiyle e-Devlet hesabına giriş yapıyor.Başvuru yapmak için üst bölümdeki arat bölümüne “Aile Bakanlığı Sosyal Yardım” aratmasını yaparak ilk çıkan sekmeye tıklaması gerekiyor.
E-devlet üzerinden başvuru ekranı henüz açılmadı ama cumhurbaşkanlığı yaptığı bir açıklamada ekranın açılacağını ifade etti. ikinci faz 1000 TL yardımdan faydalanan düşük hane gelirli vatandaşların sosyal yardımlara ilişkin gündemi iyi takip ettiğine işaret etti. 3. faz 1000 TL sosyal yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşların gündemi çok iyi takip etmesi gerektiğini ifade etti..

Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: