Genel

7 ŞEHİRDE ÇİFTÇİYE ÜCRETSİZ TARIM ARAZİSİ VERİLİCEK

Muş,Bingöl,Erzincan,Erzurum,Kars,Sivas ve Kayseri’de halka tarım arazisi olarak dağıtılmak üzere, il müdürlüklerine hazine arazisinden arsa tahsis edilecek. 

Bahsi geçen illerde 14bin dekar tarımsal alan 1Haziranda biten başvurular değenlendirilerek halka dağıtılıcak.

Çiftçiye bedelsiz olarak verilecek hazine arazisi temininde sona gelindi.

Tarıma elverişli olarak tespit edilen 14bin hektar hazine arazisi dağıtılması hakkında  konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ;

“Maksadımız atıl durumda olan ekilmeyen boş hazine arazilerini üretime dahil etmek.Yurdumuzda 23.1 milyon hektar ekim yapılan tarım alanı bunuluyor.Bu ekim alanlarında yapılan üretim ile 83 milyon yurttaşımızın gıda ihtiyacı karşılanıyor.Ülkemiz 48 milyar dolarlık tarımsal hasılat ile Avrupa’da öncü ülke konumunda”diye konuştu.

Muş,Bingöl,Erzincan,Erzurum,Kars,Sivas ve Kayseri’de hazine arazilerinin il müdürlüklerine verildiğini söyleyen Pakdemirli,

“Özellikle mülk,hazine vakıf arazisi ve atıl olan mülklerin parsel olarak hesaplanabilmesi için mayıs ayında çalışmaya başladık.

Öncelikle amacımız envanter oluşturmak.İlk aşamada Muş,Bingöl,Erzincan,Erzurum,Kars,Sivas ve Kayseri’de hazine alanlarının tahsisini sağladık.

Bu araziler ücretsiz olarak çiftçilere dağıtılacak.Çiftçilerin başvuruları 1 Hazirana kadar alındı.Bu talepleri değerlendirip hak eden çiftçilerimize tasisler yapılacaktır”diye konuştu.

Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: