Genel

ALMANYA’NIN SİHA ÇIKIŞI: TÜRKLER DEVRİM YAPTI

Almanya’nın en çok okunan gazetelerinden Die Welt, Türk SİHA’larını konu alan detaylı bir makale yayınladı. Boris Kalnoky kaleme aldığı makalede Türkiye’nin Bayraktar TB2 SİHA’larıyla devrim yaptığı değerlendirmesi yaparak diğer ülkelerin ilgisini çekeceğini vurgulandı.

Almanya’nın yüksek trajlı gazete ve dergileri sitelerinde Türk SİHA’larından övgüyle bahseden yazılar yazılmaya devam ediyor. Geçen hafta Der Spiegel dergisinde Türk Bayraktar TB2 SİHA’larının başarısını anlatan haberden sonra, dün de Almanya’nın önemli gazetelerinden Die Welt’de uzun bir makale yayımlandı. Boris Kalnoky imzalı makalede Türkiye’nin Bayraktar TB2 SİHA’larıyla devrim gerçekleştirdiği değerlendirmesi yaptı.

ABD’DEN DAHA ETKİLİ KULLANIYORLAR

Boris makalesinde SİHA’ları ABD’nin MQ-9 Reapar İHA’sıyla karşılaştırıp, “Türk ordusu savaş alanında Bayraktar TB2’yi Abd’den çok daha etkili bir şekilde kullanıyor. Örneğin Suriye’de Türk SİHA filosu gerçek bir hava gücü haline geldi. Aynı dönemde darbecilerin parçaladığı Libya’da da kullanıldığından bahseden ve Türkiye’ye askeri başarı getiriyor” denildi.

DİĞER ÜLKELERİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR

DHA’nın aktardığı yazıda Türk SİHA’ları şöyle anlatıldı: Türk SiHA’sı Bayraktar TB2 ekonomik ve etkili. Türkiye’nin, geliştirdiği teknolojiyle askeri güç kazanıyor, diğer ülkelerin ilgisini çekiyor. Bayraktar TB2 SİHA, MQ-9 Reaper adlı Amerikan İHA’sına benziyor. İkisi de insansız taktik hava taşıtları. Bu tür SİHA’lar genellikle bireysel hedeflere karşı seçici olarak kullanılıyor. Ancak Bayraktar TB2, ‘MQ-9 Reaper’dan çok daha etkili. MQ-9 Reaper gibi Türk Bayraktar TB2’de 24 saatten fazla uçabiliyor, gözlem yapabiliyor, hedefleri imha edebiliyor..

Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: