BilimDünyaGenel

Corona Virüsün Kaynağı Yarasa ve Pangolin Değilmiş

Ne Pangolin Nede Yarasa

Çin kaynaklı Corona salgını hakkında bugüne bir çok haber çıktı. Çinlilerin yemek kültüründen odaklı birçok hayvan ve haşere yedikleri biliniyor, dolayısı ile insanların bu konu üzerinde yoğunlaşıp Çin’de meydana gelen bu salgının kaynağının yemek kültüründen olduğu savunuldu. Pangolin ile Yarasadan bulaştığını iddia edildi . Kanada da bir cok bilim insanının yaptığı bir kaç araştırmada Corona virüsünün insanlara bulasmasında baska bir hayvanın rol oynadığını idda ettiler.


Dünyada bilimcilerin yaptığı araştırmalarda bir çoğu virüsün panagolin’lerden bulaştığını işaret edsede Kanadalı bilim adamları cok farklı bir hayvandan bahsederek Dünya gündemine oturdular. Dünya üzerinde Meydana gelmiş en büyük salgınlardan biri olan corona ilk yayıldığı anda yarasa kaynaklı oldugu düşünüldü Kanadalı bilim adamları bu tezi çürütüp salgının farkli bir hayvandan yayıldığını açıkladı.


Ottawa Üniversitesi’nden Profesör Xuhua Xia, “Corona virüsün ilk olarak yarasalardan kaynaklandığını ve yarasa eti yiyen sokak köpeklerine yayıldığına dair” bir iddia ortaya attı.
İlerleyen günlerde farkli bir idda ile araştırma yapacaklarını açıkladılar

Etiketler
Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: