DünyaGenelYaşam Tarzı

Fahrettin Koca, sosyal medyada Recep Tayyip Erdoğan’ı geçti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Instagram’daki takipçi sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçti. Aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü’de Fahrettin Koca’yı Twitter üzerinden takibe aldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Instagram hesabında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı geçerek Türkiye’de en fazla takipçisi olan siyasetçi konumuna yükseldi.Recep Tayyip Erdoğan’ın Instagram’da 7.5 milyon takipçisi bulunurken, Fahrettin Koca’nın ise 7.6 milyon takipçiye yükselmesi dikkat çekti.

FAHRETTİN KOCA TWİTTER

1 MİLYONA YAKIN TAKİPÇİSİ BULUNAN FAHRETTİN KOCA, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN‘ı CORONAVİRÜS OLAYLARINDAN SONRA GEÇTİ

Koronavirüs sürecinden önce 1 milyondan az takipçisi bulunan Koca’nın salgın sürecinde ön plana çıkması, sık sık toplantılar yapması ve her akşam koronavirüs verilerini paylaşıp, bilgilendirmede bulunması, Bakan Koca’nın hızlıca yükselmesine neden oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı Dünya Sağlık Örgütü (DYÖ) ‘de Takibe aldı

FAHRETTİN KOCA TWİTTER

DSÖ’nün video konferans yönetimiyle yapılan bilgilendirme toplantısında bir sunum yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’nin Covid-19 ile mücadelesini anlattı.
Türkiye’nin DSÖ’nün önerdiği algoritmayı değil, kendi geliştirdiği tedavi algoritmalarını kullanarak başarı sağladığını aktaran Koca’nın sunumu katılımcılardan ilgi gördü. Bakan Koca, Türkiye’nin dünyadan farklı olarak başarıyla uyguladığı filyasyon, erken dönemde ilaç kullanımı, yüksek akımlı oksijen, geç entübasyon gibi protokollerle tedavide başarılı sonuçlar aldıklarını, zatürreye dönüşün azaldığını, ölüm oranının düşük kaldığını ve vaka artışının da yavaşladığını ifade etti.

FAHRETTİN KOCA TWİTTER

Toplantı sonuna doğru Türkiye’nin sunumunu isteyen Genel Direktör Ghebreyesus, gece saatlerinde de sosyal medya hesabında Bakan Koca’nın paylaşımına yer verdi.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Koca’nın “DSÖ Genel Direktörü Sn. @DrTedros Başkanlığında yapılan haftalık bilgilendirme toplantısında, COVID-19’la mücadelemizin sonuçlarını sunduk. Salgına yaklaşım stratejimizi, elde ettiğimiz başarıları ve tecrübelerimizi katılımcı ülkelerle paylaştık. Türkiye’nin sunumu ilgi gördü” paylaşımını retweet ederek tüm takipçilerine duyurdu.

GÜNCEL KORONA VERİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ..

Etiketler
Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: