Dünya

‘Kim Jong yaşıyor’ haberinin ardından ilk gerilim! Sınırdan ateş açıldı. Öldü haberleri asılsız çıkan Kim Jong yine gerilim yaşattı.

KİM JONG YAŞIYOR

Kuzey Kore’den yeni bir son dakika haberi! Dünya günlerdir Kuzey Kore’den gelecek haberlere kilitlenmişti. Kuzey Kore’nin ilginç lideri Kim Jon-Un’un öldüğü iddiası bir süredir büyük bir merakla takip ediliyordu. Bu iddia sonunda Kuzey Kore tarafından servis edilen fotoğraflarla yalanlandı. Öte yandan tam da Kim Jong yaşıyor bilgisi gelir gelmez yeni bir gerginliğin fitili ateşlendi. Kuzey Kore ve Güney Kore sınırında tarafların birbirine karşılıklı ateş açtığı bildirildi. Güney Kore Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, sabah yerel saatle 07.41’de Kuzey Kore tarafından Güney Kore sınırındaki bir askeri karakola birkaç el ateş edildiği kaydedildi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları..

KİM JONG YAŞIYOR

Öldü derken yeniden piyasaya çıkan Kuzey Kore Lideri Kim Jong,yaşadığı ortaya çıktıktan sonra yeni gerilimin fitilini ateşledi. Kuzey Kore ve Güney Kore sınırında tarafların birbirine karşılıklı ateş açtığı bildirildi.

KİM JONG YAŞIYOR

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, sabah yerel saatle 07.41’de Kuzey Kore tarafından Güney Kore sınırındaki bir askeri karakola birkaç el ateş edildiği kaydedildi. Kısa süre sonra Güney Kore askerlerinin karşı tarafa iki el ateş açarak Kuzey Kore’ye misilleme yaptığı belirtilen açıklamada, olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma meydana gelmediği bilgisi verildi. Askeri yetkililer, Kuzey Kore’nin hangi sebeple Güney Kore’ye ateş açtığını bilmediklerini ve olayın sebeplerinin araştırıldığını açıkladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: