Genel

KREDİ YAPILANDIRMA YAPILACAK MI ?ESKİ KREDİLER İÇİN FAİZ İNDİRİMİNDE SON DURUM

Devletin açıkladığı ekonomi destek paketi ile bir kez daha düşen faiz oranları, daha önce yüksek faiz ile kredi çekenleri umutlandırdı.
Sıfır ve 2. el konut kredisi çeken vatandaşların %0.74 ve 0.64 faiz oranı ile ev kredisi yapılandırma imkanı sunulup sunulmayacağının merak konusu oldu.
Sabah Gazetesi Yazarı Faruk Erdem yazdığı yazıda şu değerlendirmeyi yaptı.
Erdem yazmış olduğu yazıda kendisine kredi yapılandırma konusunda çok fazla soru sorulduğunu belirterek “Daha önce ev kredisi kullananlar için henüz böyle bir açıklama yapılmadı. Yani açıklanan ekonomi destek paketi daha öncede olduğu gibi geçmiş kredilere etkisi olmayacak.
Fakat bankalar böyle durumda yeni faiz oranları ile yapılandırma yapabiliyolar. Fakat şu anda böyle bir olanak bulunmuyor” diyerek halihazırda bankalar tarafından yapılandırma yapılmadığını yazdı.

DAHA ÖNCE BANKALAR UZUN SÜRE YAPILANDIRMA YAPMAMAK İÇİN DİRENMİŞ, GELEN BASKILAR SONUCUNDA KREDİ YAPILANDIRMA EKRANI AÇILMIŞTI!

Bizlerde sahsifikir.com olarak daha önceki yapılandırma döneminde olduğu gibi vatandaşların yanında olacak ve konuyu gündemde tutarak kamuoyu gündemi oluşturmalarında yardımcı olmaya çalışacağız
Bu sürede kredi yapılandırma bekleyen yurttaşlar CİMER, BDDK ve KDK gibi kurumlar üzerinden taleplerini iletebilir,sürecin hızlanmasına katkı sağlamış olabilirler.

Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: