BilimGenelYaşam Tarzı

Kürlerin Alternatif Tıbba Katkısı

BİTKİSEL KÜRLER


Bitkisel kürler genellikle alternatif tıp olarak kullanılan yöntemlerdendir. Bu kürler modern tıbbın izin verdiği noktalarda takviye ve destek olarak kullanılır. Akciğer, Karaciğer, Damarlar, Baş ve. birçok hayati organımızı i desteklemek amacıyla kullanılır ve çoğu kez insanlar bunun yararını gördüklerini söylemişlerdir.

Bitkisel Kürler Nelerdir?


Aslında geçmişten ve atalarımızdan gelen birçok kür şuan hayatımızda mevcut, bu kürler vücudumuzun bağışıklık sistemini destekleyici niteliktedir. Peki, bu kürler nelerdir ve hangi noktada yararları vardır?
Zeytinyağı-İncir Kürü: Bu kürü genel olarak solunum yollarında sıkıntısı olan insanlar kullanabilir. Geçmeyen öksürük ve astım hastaları bu kürü herhangi bir alerjileri yoksa gönül rahatlığı ile kullanabilirler.

Kürlerin Alternatif Tıbba Katkısı
Kürlerin Alternatif Tıbba Katkısı


Sarımsak-Limon Kürü: Limonun ve sarımsağın tek başlarına bile yaptığı etki herkes tarafından bilinir. Peki, birleştiklerinde ne işe yararlar. Sarımsak-Limon kürünün en bilinen etkisi tıkalı olan damarlı açması ve kötü kolesterolü düşürmesidir. Tabi ki bütün bitkisel kökenli kürler gibi bağışıklık sistemine katkısı çok büyüktür. Sirke-Bal-Limon Kürü: Hepsi başlı başına birer sağlık elemanı olan bu ürünler aslında birleştiğinde vücutta ki etkileri saymakla bitmez. İlk ve en önemli etkisi vücuttaki toksik ve yabancı maddeleri vücutta daha hızlı bir şekilde atmayı sağlaması, karaciğeri ve böbrek gibi organları temizleyerek bizim için önemli unsurların daha sağlıklı olmasını sağlar.

Kürlerin Alternatif Tibba Faydaları


Ispanak-Maydanoz ve Maydanoz-Tere Kürü: En bilinen etkisi panik atak ve anksiyete sorunları olanlar için iyileştirici etki göstermesiyle bilinir. Bu kür Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilmektedir.
Süt-Zerdeçal Kürü: Bu kür halk arasında altın süt olarak bilinir, bunun sebebi ise zerdeçalın süt ile birleştiğinde sütün aldığı renkten dolayıdır. Peki, bu kürün yararları nelerdir.
İçerisinde bulunan kurkumin maddesi sayesinde hücre yenilenmesi ve serbest radikallerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. İbs, gaz, hazımsızlık gibi mide problemlerinin çözümünde yardımcı oluyor.
Bağışıklık sistemini güçlendirici ve salgın hastalıklara koruyucu bir etken sağlıyor.


Peki, Bu Kürler Gerçekten Etkili Mi?


Bitkisel kürler içerik olarak hiçbir zaman ilaç yerine geçecek takviyeler değildir. İnsanlar bu hataya düşüp ilaçlarını bırakıp sadece kürlerle iyileşme sağlamak istiyorlar. Bu kürler hastalığınızda kullandığınız ilaçların yanında sadece hastalık iyileştirme konusunda destekleyici unsurlardan biridir.
Geçmişte atalarımızın ellerinde ilaç olmayıp, sadece kendi buldukları bu ilkel bitkisel yöntemler her çağ işe yaramıştır. Hipokrat, İbn-i Sina gibi büyük âlimlerin bu yöntemlerin bulunmasında büyük rol oynadığını da belirtelim.

Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: