GenelİşSeoTeknoloji
Trend

R10 Nedir | Sahibi Kimdir

R10 Nedir Kim Kurdu


Web Sitesi Bloğu Olupta bu formu bilmeyen kimsenin oldugunu düşünmüyorum. zira hit cekmek ve baclink alabilmek adına bircok web site sahibi bu platformda konu açmakta paylaşım yapmakta.

R10

Peki nedir R10 kimindir ? Bu makalede R10 Formunun nerden ve nasıl bu duruma geldiğini sizler için araştırıp kaleme aldık
R10 Nezaman Kuruldu
2005 yıllarında dünya kupası maçlarının olduğu dönemde Ronaldinho bütün dünyayı kendine hayran bıraktı. site kurucusu olan Mustafa mert ÖĞÜT Bir fenerli Olarak Ronaldinho hayranıydı bu hayranlık onun r10 adında Ronaldinho hayran sitesi açmaya yöneltir. ron ve r10 Ronaldinho’nun ilk 3 harfini kullanrak açılan R10 sitesi daha sonra gelecekte dünyanın en iyi webmasterlerini barındıran bir forum olacaktı. Gaziantep doğumlu olan Mustafa Mert, web site ve forum ile uzaktan yakından alakası olmayan bir gençtir . o dönemlerde uçak maketleri yapan Mustafa Bir Makina mühendisliği öğrencisi olsada R10 nu Forum Olarak kurar ve suan ki hali ile aynı olan vbulettin lisansli modülü ile forum hayatina baslar .
Forum Hayatında binlerce saldırıya maruz kalan r10 bir çok hackerin hedefi haline geldiseyede suan dimdik ayakta duruyor . Bünyesinde Sayısını tam olarak bilmesekte binlerce webmasteri barındırdığını biliyoruz.Ayrica Bircok webmasterin grafikerin makale yazarının da gelir kaynağı olan R10 Eski üyelerinin daveti üzerine yeni üyeleri kabul edmekte. üyelik sistemi kapalı olduğu için yeni üye kabul edilmiyor.


Peki R10 Sahibi Mustafa Mert ÖĞÜT Kimdir ?


1978 Aslen Gaziantep doğumlu olan Mustafa Mert Öğüt Makina Mühendisidir. 96 yıllarında kendisine alınan ilk Windows 95 Bilgisayar sayesinde web ile tanışır . O dönemlerde web tasarımı ile ilgilenmeye baslar kız arkadaşı için o dönemlerde bir web site tasarlar ilk web tasarımı olan bu site çevresi tarafından cok beğeni alır web serüveni böylelikle baslar. zamanla dönemin önde gelen dergilerine konu ve kapak olan r10 oldugumuz yiıllara kadar gelir 2018 Yılında ise r10.com alan adını Türkiye’nin en büyük hosting firmalarından biri olan Mega Tr nin Sahibi Coşkun Çetin Büyük bir yatırımla Satın alarak R10’nun sahibi oldu. Suan Sahibi Olan Çetin Gelecekteki reklam ve pazarlama işini dünya standartlarına uygun şekilde sürdüreceğini ve r10nun ilk günkü çizgisinden ayrılmayacağını Yaptığı Bir roportajda Belirtmisti

.

Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: