BilimDünyaTeknoloji
Trend

Yapay Zekalı Antibiyotik Üretildi

Birçok Bilim Adamının Bir  Araya Gelerek  Uzun Çalışmalar Sonucu Yaptıkları Araştırmalarda  Şuana Kadar Hic Bir Antibiyotik’in Tedavi Edemediği Bakterikerileri  Daha Hızlı Seviyede Öldürebilecekleri Bir Antibiyotik Ürettiler


Antibiyotik Yapay Zeka Kullanılarak Üretildi

İnsanlarin Beynini Kulanabilmesi Gibi Bu İlacta Vucut İçerisinde Bir Beyin  Rolü Üstleniyor. Öğrenme Özelliğine Sahip Olan Bu Antibiyotik İlaç Üretiminde Kullanılan Bileşenlerin Yapay Zekalı Dijital Kütüphaneler İle Beslendirilerek Üretildi .

Araştırmanın Başında Olan Bilim İnsanı Regina Barzilay “Yeryüzünde Daha Önce Boyle Bir İlacın Üretilmediğini ” Açıkladı. Bu Antibiyotik’in Araştırmalarında Yer  Alan Biomühendislerden James Collins  İse  ” Dünya Üzerinde Bugüne Kadar Gelmiş Geçmiş En Güçlü İlac Olduğunu Ve   İlaclara Karşı Direnc Gösteren Bütün Patojenlere Karşı Çok Etkili Bir Silah ” Diye Nitelendirdi.

Direnç Gösteren Baktirelerin Bu Direnci Zamanla Kazandıklarını Daha Sonra Antibiyotiklere Karşı Koyabildiklerini Bilim Adamlarının Yaptığı Çalışmalar Sonucu Doğrulanmışlardı.

Ancak Bu Antibiyotike Hic Bakteri Karşı Koyamıyor.
Uzay Yolculuğu Adında 2001 Yapımı Bir Filmde Oynayan  Robot Hal  den Esinlenilerek Antibiyotiğin Adını Halic Koydular. Halicin Tüberküloz Hastalığını Oluşturan Bakterileri Kesinlikle Öldürdüğünü Ve Bu Buluşta 107.000000 (107 ) milyon YapıtaşınıYapay Zekalı Dijital Ortamlarda Denendiği Açıklandı.

Arastirmanin Başında Olan  Barzilay  Gelecekte Bağırsaktaki Yararlı Bakterilere zarar Vermeden , Zararlı Bakterileri Bulup Öldürebilecek Yeni Bir Calismadanda  Söz Etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Şahsi Fikir

Araştırdıkça Yazan , Yazdıkça Keyif Alan Biriyim. Mili Değerlere Saygılı Olmaya Gayret Gösteren Kişiliğe Sahibim..

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: